+420 773 163 777 +420 773 163 777
Celkem 0 položek
0 Kč

Umělé květiny jako živé

Někdo možná při vzpomínce na umělé rostliny z dob minulých pocítí přímo odpor. Nevzhledné plasty připomínají jen sotva přírodní materiály, listy jeden jako druhý. Dnes je naštěstí již všechno jinak. Moderní umělé květiny se vyrábějí z velmi kvalitních silikátů, textilií a materiálů které velmi hodnověrně imitují živé originály. Na umělé palmy a stromy se navíc často používají přírodní kmeny, takže výsledný vzhled je dokonalý. Při výrobě se myslí na každý detail lístečků, větviček, květů, nebo plodů včetně všech nedokonalostí. Na kvalitních umělých rostlinách si tak můžeme všimnout, že každý lísteček je jiný, některý zažloutlý, puklý, nebo seschlý. Vše je doladěno tak, aby umělá rostlina maximálně hodnověrně připomínala živou.

 

Dnes se vyrábí mnoho druhů umělých rostlin, nabídka je široká. Jmenujme například umělé stromy a palmy. \umělé květiny v květináči, nebo kopie řezaných květin. Výjimku netvoří ani kvetoucí stromy, umělé keře, stromy s plody, nejrůznější citrusy, umělé větvičky, listy, nebo ovoce. Exotiku připomínající umělé kaktusy a palmy, které by jste u nás mohli jen těžko pěstovat. Samozřejmostí jsou umělé vánoční stromky a dekorace jako girlandy apod.

 

Umělé květiny mají také mnoho výhod, nemusí se zalévat, hnojit ani přesazovat. Nároky na údržbu a spojené náklady jsou tak prakticky nulové. Navíc je můžete umístit do prostor kde by živé být nemohly, jako jsou zakouřené prostory, prostory s nedostatkem světla, nebo ložnice. Umělé květiny totiž neprodukují Co2, nemohou sloužit jako líhniště hmyzu a nezpůsobují alergické reakce. Umělé rostliny vypadají skvěle po celý rok, nehrozí nežádoucí růst a je snadné je přepravovat. Obecně jsou tak umělé rostliny skvělou alternativou všude tam, kde chceme mít květinovou výzdobu bez starostí a dalších nákladů.