Celkem 0 položek
0 Kč

Články s vůní květin

Rustikál versus klasika

 

Předchozí sezóna mě přivedla k zamyšlení nad podléháním trendů. Překvapilo mě, kolik krásných mladých dam je ochotno vdávat se s košťátkem v ruce, v prostoru zaplněném zavařovacími sklenicemi nahrazujícími vázy, březovou kůrou, šiškami a korkovými špunty. Je rustikál opravdu vždy tou nejlepší volbou?

Košťátka místo kytice

Mnohé květinářky soutěží o to, která nabídne více zavařovaček, břečťanu, hrubého motouzu a podobných lahůdek…jedním slovem, která bude více „přírodní“. Řada kytic, které mi nevěsty přinesly jako vzor, ve mně evokovalo malé dítě, které cestou ze školy natrhalo mamce kytičku na louce. Žádná, nebo hodně slabá technika. Jedním slovem košťátko, které vypadá jako stvořené naprostým laikem, nikoli floristou. Při tom se zapomíná, že příroda nejsou jen šišky, chvojí a louka. Precizně, technicky dokonale vypracovaná a hlavně vkusná květinová výzdoba je přece také pořádný kus přírody. 

 

Téma svatby

Důležité je ujasnit si téma svatby a držet se ho od prostoru pro obřad a hostinu, přes svatební šaty až po květinovou výzdobu. Pokud jste duší indiánka, perfektní bude týpí na louce, indiánské šaty a luční květina dozdobená koženými řemínky, peříčky a korálky. Rustikál, jaký se dnes prezentuje, je vhodný pro trampku, která se bude vdávat v lese. Šišky, chvojí, březové placky, zavařovačky, nebo plechovky a podobně, jsou zde na místě. Motorkářku v kožených šatech jistě perfektně ozdobí extravagantní kytice i výzdoba. Pořádá-li se svatba na statku, venkovský styl bude krásný.  

Pokud se ale nevěsta vdává v kostele, nebo na zámku, v krásných velkých šatech, je na místě poctivá klasika. Rustikální košťátko a zavařovačky jsou naprosto nevhodné a každá rozumná a fundovaná floristka nevěstě venkovský prostý styl se vší rozhodností rozmluví.

 

Buďte svá

Nikdy, ani ve venkovském stylu, není nutné nevěstu či šaty zakrývat trčící záplavou různorodé vegetace. Vše by mělo být v naprostém souladu a měli byste to být hlavně vy a váš partner, koho po letech spatříte na svatebních fotografiích.

Každá nevěsta je jedinečná a stejně tak jedinečná by měla být její svatební kytice. Pokud sama nevíte, která květina by se k vám hodila, rádi vám poradíme. Pro začátek se podívejte na fotogalerii svatebních kytic z našich webových stránek www.svatebni-kytice-kvetiny.cz .

Eva Petráková, floristka studia La Florista