+420 773 163 777 +420 773 163 777
Celkem 0 položek
0 Kč

Svatební kytice - jak se připravit na schůzku s floristou?

Váš svatební den se již nezadržitelně blíží a vy stále nemáte jasno, jak bude vypadat květina, která vás bude provázet vaším svatebním dnem? Dobré rady se v tom předsvatebním shonu vždy hodí, proto jsem pro Vás připravila malý návod, jak se připravit na schůzku s floristou - na co se připravit, na co nezapomenout a co očekávat.

 

V prvé řadě je nejdůležitější na takové schůzce trvat! Pokud zavoláte do květinářství, řeknete „chci svatební kytici z červených růží“ a oni na to „tak jo, vyzvedněte si ji ráno v den svatby“, tak rychle smažte toto číslo ze svého telefonu a volejte jinam. Pro správný výběr květin, barvy, velikosti a stylu svatební kytice je nezbytné, aby k osobnímu setkání došlo. Jak takové setkání bude vypadat?

Dobrý florista Vám předloží prezentace svých prací. Pokud se vám předložené fotografie nelíbí, je nepravděpodobné, že výsledek svatební kytice pro vás, bude jiný. Buďte asertivní a obraťte se jinam.

Vezměte s sebou fotografii svatebních šatů – zde se vždy dá najít dobrá inspirace. Například sladit styl květin s výšivkou na šatech nebo se zdobením. Pokud je na šatech barevná aplikace, je pro celkový dojem nezbytné, aby barva květin ladila s barvou na šatech.

Osobní setkání pomůže i ve výběru tvaru svatební kytice. Jste malinká? Jistě se k vám nebudou hodit dlouhé převislé kytice, které vám ještě pár centimetrů uberou. Jste naopak vysoká? Pak je škoda držet v ruce jen malinkou kulatou kytičku, když převislá kytice či kytice s dlouhými stonky se k vám bude báječně hodit.

Květiny s vámi bude florista vybírat i s ohledem na vaši povahu. Jiné květiny sednou rozesmátému živlu a jiné decentní dámě. Florista vám předloží katalog květin, kde si budete moci vybrat mezi jednotlivými druhy a odstíny.

Popovídáte si o tom, jaká svatba bude – malá nebo velká, kolik květin a kam si představujete, že budete chtít. Florista s Vámi projde detaily přizdobení kytice, možnosti výzdoby svatební hostiny, aut, styl kytic pro maminky nebo svědkyně, podobu korsáže pro ženicha, svědky, tatínky a spoustu dalších drobných maličkostí.

 

Pokud budete chtít ozdobu z živých květin do vlasů, je potřeba přinést s sebou fotografii zkušebního účesu od kadeřnice. Případně fotografii líčení, aby byly všechny detaily sladěny. Nezapomeňte na možnost květinového polštářku na prstýnky nebo objednat okvětní plátky z růží na házení. Dobrý florista Vám tyto možnosti jistě nabídne sám.

Některá opravdu kvalitní květinová studia vám nabídnou možnost, že pro vás zdarma uvážou svatební kytici v minivelikosti na zkoušku – pokud vám to nenabídnou, zkuste si o tuto službu říct – vyjste zákazníkem…

Florista si vaše požadavky zapíše a během následujících dní vám zpracuje finální rozpočet, který vám předloží ke schválení. Jelikož kvalitní floristé jsou v době svateb velmi vytíženi, neváhejte je kontaktovat včas a zarezervujte si je pro svůj svatební termín. Obzvlášť, pokud jste si pro svou svatbu zvolili den se zajímavým datem např. 10.10.2010 nebo 20.10.2010 atd.

Pokud jste s výsledkem veškeré komunikace spokojeni, nelekejte se potřeby zaplatit zálohu. Florista bude mít jistotu, že mu na poslední chvíli práci neodřeknete.

Nezapomeňte si domluvit datum, čas a místo předání květin. Budete mít někoho, kdo je vyzvedne v květinovém studiu, přejete si je dovézt domů nebo přímo na místo svatby? Stanovte si předání tak, aby pro vás bylo pohodlné a bez zbytečného stresu. Je to váš den.

Ať už si budete přát vyzdobit celý kostel nebo bude vaše svatba pojatá v kruhu rodinném, věnujte květinám pozornost. Po celou dobu svatby vás květina bude provázet, je proto důležité, aby se vám líbila, a především vy sama jste se cítila dobře.

Vyberte si z naší široké nabídky svatebních kytic zde