+420 773 163 777 +420 773 163 777
Celkem 0 položek
0 Kč

Svatební trendy


Svatební trendy – téma svatby

Rustikál versus klasika

Předchozí sezóna mě přivedla k zamyšlení nad podléháním trendů. Překvapilo mě, kolik krásných mladých dam je ochotno vdávat se s košťátkem v ruce, v prostoru zaplněném zavařovacími sklenicemi nahrazujícími vázy, březovou kůrou, šiškami a korkovými špunty.

Rustikál je prostě „ín“ a zdá se, že před ním není úniku. Mnohé květinářky soutěží o to, která nabídne více zavařovaček, břečťanu, hrubého motouzu a podobných lahůdek…jedním slovem, která bude více „přírodní“

Řada kytic, které mi nevěsty přinesly jako vzor, ve mně evokovalo malé dítě, které cestou ze školy natrhalo mamce kytičku na louce. Žádná, nebo hodně slabá technika. Jedním slovem košťátko, které vypadá jako stvořené naprostým laikem, nikoli floristou. Košťátko, které bych se styděla prezentovat byť jen jako dárkovou kytici. Při tom se zapomíná, že příroda nejsou jen šišky, chvojí a louka. Precizně, technicky dokonale vypracovaná a hlavně vkusná květinová výzdoba je přece také pořádný kus přírody.

 

 

Téma svatby

Důležité je ujasnit si téma svatby a držet se ho od prostoru pro obřad a hostinu, přes svatební šaty až po květinovou výzdobu.

Pokud jste duší indiánka, perfektní bude týpí na louce, indiánské šaty a luční květina dozdobená koženými řemínky a korálky.Podobně bude vypadat hippie boho styl. Rustikál je vhodný pro trampku, která se bude vdávat v lese. Šišky, chvojí, březové placky, zavařovačky, nebo plechovky a podobně, jsou zde na místě. Motorkářku v kožených šatech jistě perfektně ozdobí extravagantní kytice i výzdoba. Pořádá-li se svatba na statku, venkovský styl bude krásný. I zde ale může být  výzdoba vkusná. Pokud se  nevěsta vdává v kostele, nebo na zámku, v krásných velkých šatech, je na místě poctivá klasika. Rustikální košťátko a zavařovačky jsou zde naprosto nevhodné. Každá rozumná a fundovaná floristka nevěstě venkovský prostý styl na zámku se vší rozhodností rozmluví.

Nikdy, ani ve venkovském stylu není nutné nevěstu ani šaty zakrývat trčící záplavou různorodé vegetace. Vše by mělo být v naprostém souladu a měla byste to být hlavně Vy, koho po letech spatříte na svatebních fotografiích.

Eva Petráková floristka studia La Florista